پشتیبانی و دانلود ها

دریافت اپلیکیشن های موبایل سامانه هوشمند مدیریت دام و دامداری دامبان.

 

s f

اطلاعات تماس
ایران - شیراز، پارک علم و فناوری قارس
ساختمان پاسارگاد واحد 1131
damban@kashef-co.ir
7136240528 98+
ما را دنبال کنید

سیستم سخت افزاری

بخش سخت افزاری سامانه ی جامع مدیریت دامداری های صنعتی و نمیه صنعتی ``دامبان`` از تجمیع چند سیستم هماهنگ تشکیل شده است. این زیر سیستم ها عبارتند از:

سیستم شناسایی و تشخیص شماره و ترتیب گاوهای ورودی

در محل وروردی سالن شیر دوش ، تجهیزات شناسایی تگ های RFID نصب می گردد. این سیستم وظیفه ی خواندن اطلاعات هر گاو که بر روی تگ نصب شده ی مختص آن گاو رایت شده است را دارد . به این صورت که اطلاعات هر گاو از قبیل شماره ی شناسایی گاو ، تاریخ تولد و .. بر روی تگ مخصوص رایت می گردد و سیستم Reader وظیفه دارد به محض ورود هر گاو شماره ی شناسایی گاو وارد شده به علاوه ی ترییب آن گاو در هر نوبت دوشش(گاو به عنوان چندمین راس وارد سالن شیر دوشی شده است) را به سیستم کنترل مرکزی ارسال می نماید.

tag5
TS_TS200910910169999AR
images
F7002889-01

سیستم تعیین وضعیت باکس های شیردوش

گاوها به ترتیب وارد باکس های شیردوشی شده و پس از پر شده یک لاین کامل که می تواند متشکل از ۸ یا ۱۶ و ... واحد شیردوش باشد، فرایند دوشش آغاز می گردد. وظیفه این بخش از سیستم تعیین وضعیت باکس های شیر دوش می باشد به این صورت که اگر یکی از باکسها خالی باشد و گاوی در آن قرار نگرفته باشد و یا سیستم شیر دوش دچار مشکل شده باشد و بنا به تشخیص کارگران از یکی از باکسها استفاده نشود، سنسور های این بخش از سیستم ضمن شناسایی وضعیت باکس مذکور، اطلاعات آن را به سیستم کنترل مرکزی ارسال می کنند و سیستم مرکزی نیز با شناسایی وضعیت های دریافتی مانع از اختلال اطلاعات گاوهای دوشیده شده بر اثر تغییر ترتیب قرارگیری در باکسهای شیر دوشی می شود. این نرم افزار به صورت هوشمند، در صورت نیاز به هر گونه تغییر در رژیم های غذایی دام با توجه به شرایط هر دام به تفکیک، پیشنهادات لازم را به کاربران اعلام می دارد.

سیستم تعیین و ارائه ی مجوز دوشش به هر گاو

با استفاده از اطلاعاتی که از شناسه ی مخصوص هر گاو در سیستم کنترل مرکزی دریافت می گرددو انطباق اطلاعات با وضعیت ثبت شده ی گاو در سامانه یکپارچه مدیریت هوشمند دام و دامپروری دامبان ، برخی از گاوها به علت بیماری اجازه ی شیر دوشی را دریافت نخواهند کرد. این موضوع در زمان ورود گاوها به سالن شیر دوش نمی تواند توسط کارگران مورد مدیریت قرارگیرد چراکه تجمع دامها وضعیت را برای کارگران در این شرایط سخت می کند. سیستم تعیین و ارائه ی مجوز دوشش این امکان را فراهم می کند که دامهایی که مجاز به دوشیده شدن نیستند به صورت اتوماتیک شناسایی شده و به کارگران قبل از زمان اتصال لاینرها معرفی گردند. از طرف دیگر در صورتی که کارگر به هردلیلی درخواست ارائه ی مجوز را نماید می تواند به صورت دستی، سیستم را از حالت ممنوع خارج کرده و فرایند شیردوشی را اعمال کند.

Vacche-gestione-Afimilk-2-small
Milking_1_OGP2-730×375
Afiflo-2000-small
۴۱۸۲۳۰۲۵۰۰۱_۵۳۹۰۷۸۷۰۱۶۰۰۱_۵۳۹۰۷۸۱۳۰۷۰۰۱-vs-small

سیستم تعیین حجم شیر دوشیده شده

پس از استقرار هر گاو در محل ایستگاه دوشش با شماره ی مشخص ، فرایند دوشش آغاز می شود و پس از اتمام این فرایند، با استفاده از این زیر سیستم حجم شیر دوشیده شده از هرگاو به واحد کنترل مرکزی ارسال می گردد. این واحد نیز اطلاعات را پس از انجام پردازش های مورد نیاز برای آپلود در نرم افزار به سرورها ارسال می نماید.در این بخش از سیستم ، سنسورهایی با استانداردهای مورد قبول جهت استفاده در صنایع غذایی استفاده شده است که وضیفه اندازه گیری میزان شیر تولیدی را با دقت -+۱۰ میلی لیتر دارد.

سیستم تعیین نسبت ترکیبات شیر LAB

این بخش از سیستم بالاترین سطح فناوری را دارد و به صورت اختیاری به مشتریان ارائه می گردد. در این قسمت با نصب یک سنسور با فناوری بسیار بالا بر روی خط انتقال شیر ، نسبت چربی و پروتئین شیر و سایر اطلاعات مانند دما و میزان نمک محلول در شیر مورد سنجش قرار می گیرد. با این اطلاعات می توان بسیاری بیماری ها را مانند کتوز در دام قبل از ورود به مراحل پیشرفته ، کشف و تحت درمان قرار داد.

۱۷۱۹۲۰-۱۰۵۰۰۰۶۸
PaddedImage800600FFFFFF-Bail-Marshal-and-Milk-Meter3-1
washing_control
۵۲۹۸۳۱۱۴۹۶۴۹۱۹۹۷۲۰۳

سیستم کنترل مرکزی و انتقال اطلاعات به سرور

تمامی اطلاعات دریافتی از بخش های مختلف این سامانه ، تنها در صورتی مفید خواهند بود که به عنوان مواد اولیه برای تهیه ی گزارشات تحلیلی مورد استفاده قرار گیرد. سیستم کنترل مرکزی با جمع آوری اطلاعات دریافتی از بخشهای مختلف و انجام پردازش های اولیه ، وظیفه ی ارسال این اطلاعات به سرور را برای بار گذاری روی نرم افزار مدیریت ``دامبان `` مختص هر واحد دامداری دارد. پس از این بارگذاری امکان ارائه ی گزارشات تحلیلی به مدیران وجود دارد که براساس این گزارشات و همچنین پیشنهادات ارائه شده توسط این سیستم ، مدیران می توانند واحد دامداری خود را برای افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها هدایت کنند.

سیستم کنترل وضعیت علائم حیاتی و شرایط تردد دادم ها در محیط فری استایل

با بررسی وضعیت حرکت هر گاو اطلاعات مهمی از جمله تعیین دقیق زمان فحلی به دست می آید. از طرف دیگر با استفاده از این اطلاعات می توان وضعیت جسمانی دام را با مطالعه ی سیر تغییرات در این دیتاها تعیین نمود و بسیاری از بیماری ها را پیشگیری نمود.
این سیستم نیز از بخشهای دارای فناوری بسیار بالا در این سامانه است به این صورت که امکان مشاهده ی موقعیت هر گاو و گوساله را به صورت بلادرنگ مهیا می کند.
علاوه بر مسائل درمانی و کنترل وضعیت سلامت گله می توان این بخش از سیستم را به عنوان یک سیستم امنیتی مجزا نیز مورد استفاده قرار داد.

cow1
cow3